Oświetlenie zewnętrzne domu.
Oświetlenie zewnętrzne domu jest jego wizytówką. Sprawia, że dom wraz z jego posiadłością prezentuje się elegancko i bardzo modnie. Interesujące aranżacje świetlne od dawna podkreślają urok różnorodnych budynków użyteczności publicznej i kulturalnej, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy mogli cieszyć się ich efektami na własnym podwórku, czy w ogrodzie. Oświetlenie takie jest nie tylko efektowne, ale także funkcjonalne. Pozwala się łatwo poruszać po posesji i zwiększa bezpieczeństwo.
Wybór oświetlenia zewnętrznego jest duży, a wszystkie światła są dostosowane do użytku zewnętrznego, są wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, oraz wysoce energooszczędne. Spełnienie ostatniego warunku jest niezmiernie ważne, gdyż niektóre żarówki włączane są na całą noc, muszą czerpać minimalne ilości prądu.
Do oświetlenia zewnętrznego zalicza się lampy stojące i lampy wysokie, które pozwalają stwarzać bardzo nastrojowy klimat, oświetlić duże powierzchnie, a niższe lampy wybrany obszar podwórka. Kinkiety i oprawy wiszące wykorzystywane są do oświetlenia wejścia do domu i wjazdu na podwórko, najazdowe oprawy oświetleniowe są bardzo małe, nie dają silnego oświetlenia, montuje się je w nawierzchniach podjazdów, a ich górną powierzchnię licuje się z poziomem terenu. Reflektorki halogenowe są rewelacyjne, jako oświetlenie elewacji. Oświetlenie LED, tzw. Diody elektroluminescencyjne są bardzo popularne, świecąc emitują różne kolory. Rtęciówki wysokoprężne znane są z oświetlenia ulic, a sodówki niskoprężne emitują żółtopomarańczowe światło widoczne nawet we mgle.